1 czerwca w legnickim Parku odbyły się miejskie obchody Dnia Dziecka pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Organizatorami Wielkiego Festynu Rekreacyjnego był Oddział Miejski i Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy wraz z Komendą Miejską Policji i Młodzieżowym Centrum Kultury.

Oprócz wielu niespodzianek dla dzieci, gier, zabaw, konkursów z nagrodami, występów zespołów dziecięcych był podniosły moment uhonorowania tych osób, które działają dla dobra dzieci.

W imprezie wzięło udział około 1000 dzieci z miasta Legnicy i subregionu legnickiego. Po raz pierwszy w festynie uczestniczyły dzieci z gminy Radwanice. Ich udział był możliwy dzięki wsparciu władz gminnych, które zapewniły środek transportu.

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz młodzież z Samorządowego Centrum Edukacji w Radwanicach zaprezentowali program artystyczny, który zawierał m.in. pokaz tańca nowoczesnego i ludowego oraz występy chóru i solistów.

Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnej grochówki, kiełbasek, słodyczy, ciast i napoi oraz uczestniczyć w pokazach prezentowanych przez policję, straż pożarną, służbę celną i harcerzy.

Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia wizyta naszych podopiecznych w Legnicy z okazji Dnia dziecka.

Comments are closed.

-->