15 marca w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odbył się koncert  „Juniorzy-Seniorom” , którego myślą przewodnią były słowa „Och, życie kocham cię nad życie”. Artyści słowem, tańcem i piosenką przedstawili publiczności, jak piękne jest życie i jakie ważne w nim miejsce zajmuje miłość. Koncert był dedykowany Seniorom. Na scenie wystąpili  recytatorzy  – młodzież z ZSP w Radwanicach, zespoły taneczne z ZSP w Radwanicach,  chór dziecięcy „Rybałci”,  zespół „Swojacy”,  chór parafialny  „Miriam”, soliści :Lena Płaskoń, Aleksandra Stemplewska. Martyna Sioma i Hubert Kowalski.

Cieszymy się ogromnie, że zawitali do nas goście:  p. Krzysztof Nester – wicestarosta polkowicki, p. Izabela Jokiel  i p. Tadeusz Flak – radni Powiatu Polkowickiego,  p. Ewa Flak – przew. RG Radwanice wraz z radnymi,  p. Aleksandra Glińska – prezes Zarządu Fundacji Hospicjum Głogowskie,                       delegacja z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie z wicedyrektor  p. Magdaleną Naparło,  p. Marian Kobzda – prezes Klubu Seniora w Radwanicach oraz członkowie tego Klubu, p. Antoni Bok – wiceprezes Zarządu Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych: p. Katarzyna Burzyńska i p. Bartosz Hejmej oraz uczniowie, rodzice i mieszkańcy naszej gminy.

Koncertowi towarzyszyły wydarzenia, które miały charakter charytatywny:

Kiermasz wiosenny – tutaj można było kupić wiosenne dekoracje i kartki świąteczne wykonane przez dzieci z ZSP w Radwanicach oraz  z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie i dorosłych Dochód zostanie przeznaczony na pomoc rodzinie z Radwanic, która ucierpiała w wyniku pożaru.

Żonkilowe  Pola Nadziei – wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu  sprzedawały żonkile – symbol nadziei. Każdy, kto kupił kwiatek, wsparł budowę Hospicjum w Głogowie.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe Kiermaszu następującym firmom i osobom prywatnym:                                                                                                                                                       Kwiaciarnia Radwanice                                                                                                                                            Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie
p. Jakub Ogończyk                                                                                                                                                    p. Monika Steciąg
p. Magdalena Szymańska                                                                                                                                             p. Katarzyna Czaczyk z rodziną
p. Andrzej Dąbrowski

Dziękujemy również paniom: Annie Rachwalskiej, Marcie Pleśnierowicz-Jamrozik                   i Ewelinie Sip, które wykonały wiosenne koszyczki oraz wszystkim, którzy upiekli pyszne ciasta.

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.

-->