Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z luty, 2023.

Archiwum z: luty, 2023

Tradycją w naszej gminie jest udział w akcji „Podaruj prezent na Święta ” organizowanej przez  Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Akcja trwała kilka tygodni w naszych szkołach i przedszkolu, a koordynowały ją Koła Przyjaciół Dzieci działające w przedszkolu i w szkołach oraz Szkolne Kluby Wolontariatu. Jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Potwierdził się fakt, że w gminie Radwanice jest wielu ludzi o gorących sercach. Prezenty do celu pomogła nam dostarczyć p. Anna Brok – radna Dolnośląskiego Sejmiku Wojewódzkiego.

      W styczniu już po raz kolejny w przedszkolu i w szkole w Radwanicach ogłoszono akcję „Zbiórka dla Burka i Kocurka”. Przedszkolacy i uczniowie bardzo chętnie odpowiedzieli na apel pomocy dla bezdomnych zwierząt. W naszym magazynie pojawił się bardzo różnorodny zbiór artykułów – od karmy, przez koce i zabawki po legowiska, a nawet drapak dla kotów.                                 

     Akcję koordynowały Koła Przyjaciół Dzieci działające przy szkole i przedszkolu oraz Szkolny Klub Wolontariatu. Zebrane dary przekażemy do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie oraz Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS.