Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z październik, 2021.

Archiwum z: październik, 2021

Tekst opublikowany przez GOPS w Radwanicach

Z całego serca dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i kreatywność przy wykonaniu stroików i kompozycji w ramach konkursu „Ocalić od zapomnienia” zorganizowanego przez GOPS i TPD Radwanice. ❤️❤️❤️ Do GOPS w Radwanicach przyniesiono aż 24 kompozycje. Wszystkie są piękne i już niebawem zostaną przekazane na opuszczone i nieodwiedzane groby. Chcielibyśmy wyróżnić następujące osoby: – w kategorii dzieci: 1 miejsce- Izabela Murjas kl. II 2 miejsce- Nikola Śladewska kl. II 3 miejsce- Adrian Kujawski kl. II – w kategorii dorośli 1 miejsce- Wioletta Cirka 2 miejsce- Grażyna Tesarska – w kategorii pomysłowość 1 miejsce- Patrycja Łukijańczuk, Judyta Ludwisiak 2 miejsce- Lena Górkiewicz 3 miejsce- Katarzyna Malik Zapraszamy po odbiór nagród w/w osoby oraz wszystkie osoby biorące udział w konkursie po drobne upominki i dyplomy do GOPS w dniu 02.11.2021 r. DZIĘKUJEMY 🤝🥰

Organizatorami konkursu był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radwanicach oraz Oddział Gminny TPD w Radwanicach.

Od początku października w gminie Radwanice trwają różnorodne zbiórki (makulatura, kasztany, baterie, nakrętki), których adresatką jest malutka Marysia Drożdżyńska z Brenna. Ta 9-miesięczna dziewczynka od urodzenia zmaga się z najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni (SMA typu 1).

Inicjatorem akcji na naszym terenie jest Oddział Gminny TPD w Radwanicach. Zbiórki odbywają się głównie w szkołach. Włączają się do nich różne instytucje (Urząd Gminy Radwanice), firmy (Hydromont Radwanice) oraz osoby prywatne. Zbiórki w szkołach koordynują Szkolne Kluby Wolontariatu, którymi opiekują się panie: Izabela Jokiel, Katarzyna Czaczyk, Marta Kasprzak i Agata Juda  oraz Koła Przyjaciół Dzieci działające przy szkołach prowadzone przez panie: Beatę Orator, Edytę Maćkowiak i Małgorzatę Figas.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Wspólnie możemy sprawić, że dzieciństwo Marysi będzie radosne, a jej rodzina będzie mogła z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Materiały  zebrane w Radwanicach zostały zawiezione do Brenna przez panów: Mateusza Markowskiego i Kamila Muchę, którym serdecznie dziękujemy. W podróży towarzyszyła im p. Izabela Jokiel. Natomiast organizatorki akcji w Buczynie zawiozły zebrane artykuły do sołectwa Tryszelin.

Serdecznie dziękujemy Pani Teresie za wsparcie naszego Stowarzyszenia. To dla nas ważne w tych trudnych czasach. Anioł dla Anioła.

Od początku września w gminie Radwanice trwała akcja „Stos groszy dla Marysi”. Marysia to 9-miesięczna dziewczynka z Brenna, która choruje na SMA i potrzebuje bardzo drogiej terapii genowej.

Akcja miała miejsce głównie w placówkach oświatowych, ale przyłączyły się do niej również instytucje, firmy i osoby prywatne.

Inicjatorem akcji był Oddział Gminny TPD w Radwanicach, a jej sztaby mieściły się w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach oraz w Szkole Podstawowej w Buczynie. Akcję koordynowali:

– w ZSP w Radwanicach – Koło Przyjaciół Dzieci działające przy szkole oraz Szkolny Klub Wolontariatu

– w SP w Buczynie – Koło Przyjaciół Dzieci działające przy szkole oraz Szkolny Klub Wolontariatu „Dobroczynki z Buczynki”.

Do akcji włączyli się:

Urząd Gminy Radwanice

Andrzej Ksel Dyrektor d/s Rozwoju Grupy PIAST

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radwanicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Radwanicach

Centrum Usług Wspólnych w Radwanicach

Ośrodek Zdrowia w Radwanicach

Stowarzyszenie ONE

Hydromont Wiesław Rzepka

Strefa Urody Evela Kujawska -Ewelian Azmin

Beauty4YOU – Marta Dąbrowska

Pasja – Gosia Fiodor

Tector – Sylwia Kowalska

Maja Kujawska

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom naszych placówek oświatowych oraz wszystkim, którzy włączyli się do akcji.