Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z grudzień, 2018.

Archiwum z: grudzień, 2018

Laureaci regionalnego etapu konkursów świątecznych TPD – przedszkole:

Szopka Bożonarodzeniowa
Natalia Sip – wyróżnienie
Najpiękniejszy Stroik
Wiktor Płóciennik – wyróżnienie

Laureaci regionalnego etapu konkursów świątecznych TPD – szkoła:

Szopka Bożonarodzeniowa
Remigiusz Sip – I miejsce
Bartosz Pulkowski – III miejsce
Filip Chlebowicz – wyróżnienie
Mateusz Anczykowski – wyróżnienie

Najpiękniejszy Stroik – wyróżnienia:
Paweł Herman
Tymoteusz Buczek
Laura Tarkowska
Jakub Stefan
Tomasz Dosiak

 

 

 

 

   

 

 

Iga wśród kartek od dzieci z ZSP w Radwanicach

Od 11 listopada do 07 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Radwanicach trwała akcja „Kartka urodzinowa dla Igi”. Akcję przeprowadziły działające przy przedszkolu i szkole Koła Przyjaciół Dzieci.

Iga to niespełna 3-letnia mieszkanka Sobina. Urodziła się 12 grudnia 2015 r. Choruje na wrodzoną cytomegalię. Ma małogłowie, opóźniony rozwój ruchowy, wzmożone napięcie mięśniowe, obustronny głęboki niedosłuch i niedożywienie.

Celem akcji było wykonanie kartek urodzinowych dla dziewczynki. Odzew był bardzo duży. Dzieci wykonały około 100 kartek. Tuż przed urodzinami kartki oraz prezent od radwanickich dzieci zostały przekazane  Jubilatce.

 

 

 

 

W dniach 05 – 12.12. w radwanickiej placówce DINO trwała akcja TPD „Uśmiech pod Choinkę”. Dziękujemy pracownikom oraz klientom, którzy włączyli się do akcji. Zebraliśmy kilka pudeł żywności. Przekażemy je rodzinie z gminy Radwanice w ramach „Szlachetnej Paczki” oraz innym potrzebującym z naszej gminy.

09 grudnia odbyło się w Radwanicach Gminne Spotkanie z Mikołajem. Tradycyjnie TPD zorganizowało w tym dniu kawiarenkę. Prowadziły ją panie: Iza, Małgosia, Adela i Jola. Były też wolontariuszki z ZSP w Radwanicach: Kinga, Asia i Oliwka. Domowe wypieki oraz ciepłe napoje miały wielu zwolenników.

05 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie klas II przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów z klas I i III montaż słowno-muzyczny „Zróbmy coś dobrego”. Bohaterami przedstawienia były leśne zwierzęta, które pokazały wszystkim, że trzeba sobie pomagać.
Nasze dzieci doskonale wiedzą, że warto pomagać. Udowodniły to biorąc udział w wielu akcjach charytatywnych, np. „Podaruj Prezent na Święta Małym Pacjentom Przylądka Nadziei”, „Kartka urodzinowa dla Igi”, „Zakręcona Akcja dla Blanki” czy „Zbiórka dla Burka”.
Podczas spotkania z okazji Dnia Wolontariusza prezes Oddziału Gminnego TPD w Radwanicach p. Izabela Jokiel nagrodziła słodkimi upominkami dzieci, które uczestniczyły w akcji „Podaruj Prezent na Święta Małym Pacjentom Przylądka Nadziei”. Dla małych wolontariuszy zatańczyły dziewczynki z klasy II b.

06 grudnia rusza akcja „Uśmiech pod Choinkę”. Tym razem wspieramy „Szlachetną Paczkę”. Zatrzymajcie się przy koszu w radwanickim DINO, na którym będzie taki plakat i zostawcie tam choć drobny dar. Podarujmy innym radość na Święta!!!