Archiwum z: Październik, 2018

ORGANIZATOR: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

*termin nadsyłania prac: 05 listopada 2018

* W ZSP w Radwanicach prace należy dostarczyć do wych. przedszkola i klas I-III oraz do nauczycieli plastyki do 31.10.2018 r.

Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, ukształtowanie humanistycznej postawy człowieka wobec zwierząt i przyrody, promowanie działań młodzieży na rzecz ochrony i odnowy środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, aktywizację dzieci i młodzieży w kierunku działań nastawionych na ochronę środowiska. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież, oraz grupy z Legnicy oraz regionu legnickiego. Uczestnicy wykonują prace plastyczne i fotograficzne przedstawiające zarówno piękno przyrody, które należy chronić, jak również ukazujące niszczący wpływ człowieka na środowisko i sposoby jej ochrony.

WYMAGANIA:
• prace mogą być wykonane indywidualnie lub przez grupę,
• prace plastyczne powinny być wykonane w formacie nie przekraczającym A3 w technice płaskiej (rysunek, malarstwo, wydzieranka, batik itp.),
• jeden uczestnik lub grupa uczestników w przypadku pracy zbiorowej może wykonać tylko jedną pracę,
• prace fotograficzne mogą być zarówno kolorowe jak i czarno-białe, ich format nie może być mniejszy niż pocztówkowy.

Etap szkolny                                                                                                            

Prace plastyczne będą oceniane w następujących kategoriach:                                          

– przedszkole:  4-latki, 5-latki, 6-latki                                                                    

– klasy I-III:  kl. I, kl. II, kl. III                                                                                             

– klasy IV-VIII: kl. IV, kl. V-VI, kl. VII-VIII                                                                  

– klasy III gimnazjum

W każdej kategorii zostaną przyznane 3 nagrody oraz wyróżnienia.

Prace fotograficzne będą oceniane w następujących kategoriach:                                        – przedszkole

– kl. I-III

– kl. IV-VIII  i III gimnazjum

W każdej kategorii zostaną przyznane 3 nagrody oraz wyróżnienia.

Etap regionalny

Prace plastyczne będą oceniane w 4 kategoriach wiekowych: przedszkole, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa (kl.4-8), szkoły ponadpodstawowe i pozostałe placówki. W każdej kategorii wiekowej przyznane będą co najmniej 3 miejsca i wyróżnienia. Prace fotograficzne będą oceniane bez podziału na kategorie wiekowe, będą przyznane co najmniej 3 miejsca i wyróżnienia.

Organizator nie zwraca nagrodzonych prac.

4-latki

I m. – Krzysztof Dąbrowski

II m. – Gabriela Hofmańska

III m. – Iga Skrok

Wyróżnienie: Anna Zalas

5-latki

I m. – Lena Górkiewicz

II m. – Wiktoria Herman

III m. – Hanna Banaszak

Wyróżnienia: Gabriela Rachwalska, Oliwia Konieczna

6-latki

I m. – Maja Chodorowska

II m. – Patrycja Baszyńska

  1. II

Przemysław Romanowicz

  1. III

Tymoteusz Żydziak

  1. IV

I m. – Alicja Kasprzak

II m. – Jakub Piotrowski

III m. – Oliwia Chodak

  1. V

Hanna Kałużka

  1. VI

I m. – Magdalena Piotrowska

II m. – Maja Juda

III m. Pola Juda

  1. VII

I m. – Nadia Bardon

II m. – Joanna Grabowska

  1. VIII

I m. – Zuzanna Jamrozik

Alicja Dąbrowska

II.m. – Klaudia Kozakiewicz

III m. – Wiktoria Maciejewska

Gratulujemy!!!

Zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się 13.10 o godz. 14.00 na Osiedlu Leśnym w Radwanicach podczas XI Biegu ku Pamięci św. Jana Pawła II.

 

Oto wyniki gminnego konkursu plastycznego „Żyję zdrowo i aktywnie oraz myślę pozytywnie” w kategoriach klas I-VIII i gimnazjum zorganizowanego przez TPD:
klasy II
I m. – Kornelia Szylko
II m. – Katarzyna Figas
III m. – Szymon Piastowski
Wyróżnienia: Aurelia Rachwalska, Kornelia Adamczak
kl. III
I m. – Tymoteusz Żydziak
kl. IV
I m. – Martyna Oczadło
II m. – Karolina Kiekierz
III m. – Olga Płaskoń
Wyróżnienia: Marcel Milewski, Mateusz Anczykowski
kl. V
I m. – Marceliana Szkudło
II m. – Zofia Suchodolska
III m. – Hanna Dziuńko
Wyróżnienia: Ewa Mówińska, Bartosz Seweryn
kl. VI
I m. – Jowita Belkiewicz
II m. – Kacper Węgrzycki
III m. – Klaudia Tryler
Wyróżnienia: Julia Ludwisiak
kl. VII
I m. – Anastazja Budzińska
II m. – Wiktoria Stefan
III m. Joanna Grabowska
Wyróżnienia: Laura Jarosz, Daria Fefczak, Adrian Włoskowicz
kl. III gimnazjum
I m. – Klaudia Krasicka
II m. – Roksana Stadnik
III m. – Maja Rakuś
Wyróżnienia: Aleksandra Stemplewska, Alicja Żurowska
Dorośli
Anna Rachwalska
Laureatom gratulujemy i zapraszamy na podsumowanie konkursu, które odbędzie się na Osiedlu leśnym w Radwanicach 13.10. ok godz. 14.10 podczas XI Biegu ku Pamięci św. Jana Pawła II