Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z luty, 2016.

Archiwum z: luty, 2016

Konkurs ma na celu popularyzację zdrowego stylu życia (racjonalne odżywianie, uprawianie sportów, właściwe spędzanie wolnego czasu, zapobieganie nałogom) oraz bezpieczeństwa (bezpieczne poruszanie się po drogach, bezpieczna kąpiel, zapobieganie pożarom itp.).
Jak w roku poprzednim przewidujemy (w etapie regionalnym) także wydzielenie w konkursie części dotyczącej zasad ruchu drogowego. Dla osób, które podejmą ten temat przewidziane są specjalne nagrody i wyróżnienia.
Praca może być wykona indywidualnie lub przez grupę:
• prace plastyczne mogą być wykonane na formacie nieprzekraczającym A2 (59,4cm x 42cm) w technice płaskiej (rysunek, malarstwo, wydzieranka, batik itp.),
• jeden uczestnik lub grupa uczestników w przypadku pracy zbiorowej może wykonać tylko jedną pracę.
NAGRODY
Prace plastyczne w etapie szkolnym oceniane będą w kategoriach: 4-5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat oraz 10-13 lat.
Prace plastyczne w etapie regionalnym będą oceniane w 4 kategoriach wiekowych: 4-8 lat, 9-12 lat, 13-16 lat i powyżej 16 lat. W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane co najmniej 3 miejsca i wyróżnienia.
Organizatorzy etapu regionalnego nie zwracają nagrodzonych prac.
Zachęcamy do udziału w konkursie!
Prace należy dostarczyć do wychowawców klas I-III i do nauczycieli plastyki w klasach IV-VI.

*termin dostarczania prac: 10 marca 2016

Już od kilku lat Oddział Gminny TPD w Radwanicach uczestniczy w Europejskim Programie Pomocy Żywnościowej PEAD. Obecnie pomagamy 35 rodzinom – 159 osobom – z terenu gminy Radwanice. Ostatni wyjazd po artykuły żywnościowe do Banku Żywności w Jaworze odbył się w piątek – 12 lutego. Przywieźliśmy prawie 2 tony artykułów żywnościowych. Serdecznie dziękuję osobom, które wzięły udział w tej wyprawie: przewodniczącym Kół Przyjaciół Dzieci – p. Dorocie Głodowicz i p. Małgorzacie Figas, członkom TPD w Radwanicach – p. Martynie Sioma, p. Wioletcie Kot i p. Piotrowi Pastyrczykowi, naszym młodym wolontariuszom – Natalce Głodowicz, Kajetanowi Figasowi i Tomaszowi Figasowi oraz p. Ireneuszowi Gwizdkowi. Dystrybucją darów zajęli się przewodniczący Kół: p. Beata Orator, p. Dorota Głodowicz, p. Małgorzata Figas oraz p. Zdzisław Śnioszek, Dziękuję!
Izabela Jokiel – prezes Oddziału Gminnego TPD w Radwanicach
DSC07942DSC07945