Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z maj, 2015.

Archiwum z: maj, 2015

13 maja w Radwanicach odbył się koncert charytatywny „Dla Laury”. Jego organizatorami byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach i Oddział Gminny TPD w Radwanicach. Celem spotkania było zebranie środków na sfinansowanie operacji 6-letniej Laury Tarkowskiej. Dziewczynka urodziła się z całkowitym, obustronnym rozszczepem wargi, dziąseł i podniebienia. Laura przeszła już trzy bardzo skomplikowane operacje. Jednak ostatnia z nich, której koszt wynosił 80 tys. zł, nie powiodła się. Dziewczynkę czeka powtórna operacja.
Koncert rozpoczął się od wystąpienia mamy Laury – Marty Tarkowskiej, która opowiedziała historię swojej córeczki oraz podziękowała organizatorom koncertu i przybyłym gościom. Następnie głos zabrały przedstawicielki organizatorów: Bogusława Niemasz – dyrektor ZS-P w Radwanicach oraz Izabela Jokiel – prezes Oddziału Gminnego TPD w Radwanicach, które powitały uczestników oraz przedstawiły program spotkania. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: p. Kamil Ciupak – wicestarosta Powiatu Polkowickiego, p. Paweł Piwko – wójt Gminy Radwance, radni powiatowi i gminni, szefowie lokalnych instytucji i organizacji oraz mieszkańcy gminy, którzy chcieli wesprzeć akcję.
Aby przybliżyć gościom postać bohaterki wieczoru – Laury – wyświetlono prezentację multimedialną „Niezwykła historia Laury”. W niejednym oku zakręciła się łza.
Kolejnym punktem spotkania były występy artystyczne. Jako pierwsze wystąpiły dzieci przedszkolne z grupy „Kotki”, której wychowanką jest Laura. Następnie zaprezentowali się uczniowie z miejscowych szkół podstawowych i gimnazjum. W ich programie były piosenki wykonywane przez solistów, tańce, recytacja, gra na instrumentach oraz pokaz jujitsu. Koncert uświetniły swoimi występami zespoły ludowe „Swojacy” z Radwanic oraz „Brzegowiacy” z Brzegu Głogowskiego.
Podczas koncertu odbyła się licytacja, która wywołała mnóstwo emocji. Jej uczestnicy mogli nabyć obrazy, książki, ozdobne figurki, pamiątkową srebrną monetę i wiele innych przedmiotów. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz, na którym dominowały wyroby rękodzieła, książki, maskotki. Uczestnicy koncertu mogli nabyć również pyszne domowe ciasto w kawiarence.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, nauczycielom, uczniom ze wszystkich szkół gminy Radwanice oraz wspaniałym rodzicom
i mieszkańcom, którzy, chcąc okazać wsparcie Laurze, tak licznie przybyli na koncert.

Kwota jaką udało się zebrać wynosi 8020,00 zł. Wszystkie zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na leczenie Laury. Wierzymy, że dzięki temu przedsięwzięciu jej droga do wyzdrowienia będzie krótsza i lżejsza, a na twarzy tej dzielnej dziewczynki pojawi się uśmiech.

Jeśli ktoś z Państwa miałby życzenie powiększyć tę sumę – poniżej nr konta do wpłat:                                               Fundacja ROZSZCZEPOWE MARZENIA
nr konta: 57 1020 1097 0000 7302 0117 8920 z dopiskiem: na leczenie Laury TarkowskiejDSC03657DSC03662DSC03666DSC03672DSC03675DSC03644DSC03652DSC03682DSC03733DSC03688DSC03735DSC03748DSC03697DSC03699DSC03710DSC03722

13 maja Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Radwanicach organizują koncert charytatywny „Dla Laury”. Zachęcam do włączenia się w różnej formie. Można przekazać przedmiot na licytację lub kiermasz, upiec ciasto, zaśpiewać, zatańczyć itp. I najważniejsze, żeby być w tym dniu z nami.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórce środków finansowych na operację dla 6-letniej Laury Tarkowskiej. Dziewczynka jest wychowanką radwanickiego przedszkola. Laura urodziła się z całkowitym, obustronnym rozszczepem wargi, dziąseł i podniebienia. Przeszła już dwie poważne operacje, ale przed nią jeszcze daleka droga, która dzięki ludziom dobrej woli może okazać się krótsza i łatwiejsza do przejścia. Laura, pomimo wielu ciężkich chwil, które przeszła w swoim krótkim życiu, jest radosnym dzieckiem i jak każde dziecko ma marzenia. Marzy o tym, żeby mieć ładny nosek i ząbki, chce wyraźnie mówić. Uwielbia tańczyć i śpiewać. Chciałaby być księżniczką.
Możemy jej pomóc w realizacji marzeń. Dlatego organizujemy koncert charytatywny „Dla Laury”, którego celem jest zebranie środków na pokrycie kosztów ostatniej operacji (80 tys. zł). Wierzymy, że na twarzy tej wspaniałej dziewczynki pojawi się uśmiech.
Zwracamy się z prośbą o przekazanie przedmiotów, które moglibyśmy wystawić na licytacji lub kiermaszu podczas naszego koncertu. Możecie też Państwo pomóc w dowolnej, wybranej przez siebie formie.

 

10314653_356995117845030_8788628928951283279_n

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy przy współpracy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy organizują XIII edycję regionalnego konkursu plastycznego i fotograficznego “Moja Mała Ojczyzna”.
Celem konkursu jest popularyzacja piękna regionu legnickiego, najciekawszych zakątków przyrody, pejzaży, atrakcyjnych miejsc wypoczynku i rekreacji oraz zabytków i obiektów danej miejscowości.
Prace plastyczne należy wykonać w formacie A4 i A3 w dowolnej technice, a prace fotograficzne minimum format pocztówkowy (mogą być również zestawy tematyczne zdjęć). Należy je opisać drukowanymi literami – imię, nazwisko, wiek, szkoła oraz podać nazwę przedstawionej miejscowości, zakątka, zabytku, obiektu itp.
Prace będą oceniane w czterech grupach wiekowych: 5-9, 10-13, 14-16 i powyżej 16 lat. W każdej kategorii wiekowej będą przyznawane nagrody główne i wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Prace przyjmują wychowawcy klas I-III oraz nauczyciele plastyki do 12 czerwca 2015 r.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy oraz szkolne koło TPD działające przy Szkole Podstawowej w Krzywej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej ogłaszają konkurs plastyczny pt. „Ja i moja rodzina”. Celem konkursu jest poszanowanie wartości rodzinnych, rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi, rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej dzieci, poszanowanie wartości rodzinnych, rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi, rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej dzieci. Zasady uczestnictwa: 1. Do konkursu zapraszamy dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I- III oraz klas IV – VI szkoły podstawowej. 2. Prace plastyczne należy wykonać w formacie A 4 lub A3 w dowolnej technice płaskiej. 3. Uczestnik może wykonać tylko jedną pracę. Prace należy opisać drukowanymi literami w następujący sposób: imię, nazwisko, wiek, szkoła, numer telefonu do szkoły lub rodzica. 4. Prace stają się własnością organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich wykorzystania jako materiału wystawowego. 5. Z każdej kategorii wiekowej można nadesłać max. 3 prace. 6. Wysłanie prac jest równocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestników w celach przeprowadzenia i promocji konkursu. 7. Laureaci najlepszych prac wybrani przez komisję konkursową zostaną nagrodzeni w następujących grupach wiekowych: dzieci w wieku 3 – 6 lat, uczniowie klas I – III, uczniowie klas IV – VI. Prace w ZSP w Radwanicach przyjmują wychowawcy grup i klas I-III oraz nauczyciele plastyki do 26 maja 2015 r.

Oto wyniki ostatniego konkursu:
kl. I
I m. – Amelia Dąbrowska
II m. – Adrian Nogaj
III m. – Ewa Mówińska
Wyróżnienia: Julita Hynek, Antoni Dominiak, Miłosz Wyrwa
kl. II
I m. – Elena Dąbrowska
II m. – Weronika Kiekierz, Marta Waligóra
III m. Weronika Miszkiewicz
Wyróżnienia: Magdalena Żurowska, Izabela Woźniak, Natalia Ciężabka, Martyna Niwińska, Karol Zięba, Dominik Woźniak
kl.IV-VI
I m. Amelia Grelińska
II m. – Katarzyna Adamska
Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy do udziału w konkursie „Ja i moja rodzina”.