Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z kwiecień, 2015.

Archiwum z: kwiecień, 2015

Oddział Gminny TPD w Radwanicach włącza się do akcji „Stare Klucze dla Budzika”, której celem jest zbiórka starych kluczy. Zostaną one następnie przekazane do zakładów Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Serwisów Kluczowych. Właściciele tych zakładów oddadzą je na złom, a pieniądze przekażą Fundacji „Akogo?” prowadzonej przez p. Ewę Błaszczyk. Celem Fundacji jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce.

Klucze będą zbierane w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. Zachęcamy do włączenia sie do akcji dzieci, rodziców i całe rodziny. Akcja trwa do końca roku szkolnego.

Więcej informacji o akcji na stronie internetowej:

http://www.akogo.pl/aktualnosci/stare-klucze-dla-budzika-0
akogo_skin_logotekst-z-PK_0

Koło Przyjaciół Dzieci działające przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach zaprasza wszystkich miłośników przyrody oraz bocianiego klekotu do udziału w V konkursie plastyczno-fotograficznym pt. „Bocian – niezwykły ptak i jego świat”.
Celem konkursu jest rozwijanie zdolności plastyczno-fotograficznych, wyobraźni, spostrzegawczości oraz inwencji twórczej dzieci i młodzieży zrzeszonej w Kołach Przyjaciół Dzieci, zwrócenie uwagi uczestników konkursu na miejsce bociana w polskiej kulturze, krajobrazie oraz potrzebę ochrony tego ptaka, rozszerzenie grona przyjaciół bociana białego oraz integracja Kół Przyjaciół Dzieci.
WYMAGANIA
Prace plastyczne: płaskie, format pracy – A3 lub A4, technika – dowolna.
Prace fotograficzne przedstawiające treści związane tematycznie z konkursem: format nie mniejszy niż 15 x 25, wykonane na papierze fotograficznym.
Każda praca na odwrocie powinna zawierać: imię i nazwisko oraz wiek autora pracy, nazwa placówki, telefon kontaktowy, adres mailowy.
Każda placówka może przesłać na konkurs maksymalnie 10 prac plastycznych i fotograficznych.
Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę walory artystyczne (kolorystyka, kompozycja, estetyka, pomysłowość, oryginalność wykonanej pracy itp.). Prace zbiorowe nie będą oceniane.
TERMIN NADSYŁANIA PRAC
Prace konkursowe należy dostarczyć do wychowawców klas I-III oraz do nauczycieli plastyki do 22 kwietnia 2015 r.

Zakończyliśmy akcję TPD „Kosz pełen nadziei”. Dzięki życzliwości miejscowych firm i ogromnej ofiarności klientów sklepów, mogliśmy przekazać paczki 12 rodzinom. Jeszcze raz dziękuję p. Krystynie Skrzypczak – prezes GS „Samopomoc Chłopska” w Radwanicach oraz pracownikom, p. Krystynie i Stanisławowi Niechwiadowiczom oraz p. Leszkowi Loretowi. Gorące podziękowania kieruję również do p. Katarzyny Czaczyk i p. Zdzisława Śnioszka oraz wolontariuszy ze SP i Gimnazjum w Radwanicach. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję. Szczególne podziękowania należą się Paniom nauczycielkom z radwanickiego przedszkola, które prowadziły akcję na terenie swojej placówki oraz rodzicom naszych przedszkolaków. Życzę Państwu wesołych Świąt i zapewniam, że dzięki Wam będą one radośniejsze w wielu rodzinach.

 

_DSC0668_DSC0666

 

 

 

 

 

_DSC0669_DSC0672

 

 

 

 

 

_DSC0673_DSC0675

 

 

 

 

 

_DSC0677_DSC0678

 

 

 

 

 

_DSC0679_DSC0680

 

 

 

 

 

_DSC0682_DSC0683

 

 

 

 

 

_DSC0548 _DSC0552 _DSC0556 _DSC0558 _DSC0559 _DSC0561 _DSC0563 _DSC0566 _DSC0569 DSC00485