Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z maj, 2014.

Archiwum z: maj, 2014

Miło nam poinformować, że zgłosił się do nas anonimowy darczyńca, który chce wspierać nasze działania dotyczące pomocy ubogim rodzinom. Na dobry początek przygotowaliśmy paczkę żywnościową dla wielodzietnej rodziny z terenu gminy Radwanice. Ponadto dofinansowaliśmy wyjazdy dzieci na wycieczki. Nasz „dobry duch” zaoferował dalsze wsparcie. Gorąco dziękujemy!!!


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obchodziło 95-lecie działalności. Regionalna uroczystość odbyła się w Samorządowym Centrum Edukacyjnym w Radwanicach. Zorganizował ją Zarząd Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy oraz Zarząd Oddziału TPD w Radwanicach, który jest jednym z najlepszych w tej części regionu. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym ks. bp Stefan Regmunt, posłowie Ewa Drozdi Wojciech Zubowski, zarząd powiatu polkowickiego w osobach: Marek Tramś – starosta powiatu polkowickiego oraz Kamil Ciupak- wicestarosta powiatu polkowickiego. Gospodynią imprezy była Izabela Jokiel, prezes ZOG TPD w Radwnicach.

Zasłużeni działacze i przyjaciele TPD odebrali od prezesa TPD w Legnicy, Kazimierza Pleśniaka, odznaczeniai wyróżnienia.

Na wniosek Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy Zarząd Główny TPD w Warszawie przyznał Złote i Srebrne Odznaki „Zasłużony działacz TPD” za wieloletnią działalność społeczną na rzecz dzieci.

Złotą Odznaka

1.         Izabela JOKIEL

Srebrna

2.      Jolanta BERGER

3.      Anna STAŃCZAK

4.      Beata ORATOR

5.      Małgorzata FIGAS

6.      Ewa PUCHALSKA

Na wniosek Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy – Zarząd Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD we Wrocławiu przyznał odznaki „Przyjaciel Dziecka” za pracę społeczną dla dobra dzieci– działaczom i przyjaciołom TPD.

1.      Wojciech ZUBOWSKI– poseł na Sejm RP

2.      Małgorzata MARKOWSKA

3.      Adela MARKIEWICZ

4.      Beata NIEMCZYK

5.      Zdzisław ŚNIOSZEK

6.      Aneta STECIĄG

7.      Andrzej WIECZOREK

8.      Maria SURDYK

9.      Wioletta RZEPKA

10.    Danuta SYNOWIEC

11.    Natalia SROKA

12.    Małgorzata ZAWIŁOWICZ

13.    Danuta MATUSZEK

14.    Olga KOPCZA

15.    Danuta SZTUCZKA

16.    Alicja KUŹMICKA

17.    Barbara DĄBROWSKA

18.    Wioletta KOT

19.    Maria BARDON

Medale pamiątkowe 95-lecia TPD w Polsce i 70-lecia na Dolnym Śląsku otrzymali:

1.      Bp Stefan REGMUNT

2.      Ewa DROZD

3.      Marek TRAMŚ

4.      Sabina ZAWIS

5.      Marian KOBZDA

6.      Jadwiga ŁOŚ

7.      Anna FRYDLEWICZ

8.      Halina MŁODZIANOWSKA

9.      Ewa Cecylia STANKIEWICZ

10. Bogusława NIEMASZ

Za wieloletnią pomoc udzielaną TPD na wniosek Oddziału Gminnego TPD w Radwanicach Zarząd Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy przyznał wyróżnienie „Pomocna Dłoń”:

I.       STAROSTWU POWIATOWEMU w Polkowicach

II.     URZĘDOWI GMINY w Radwanicach

III.   GMINNEJ SPÓŁDZIELNI „Samopomoc Chłopska” w Radwanicach

IV.    Krystynie i Stanisławowi NIECHWIADOWICZOM

V.     Alinie i Ferdynandowi BURASOM

a statuetkę „Serce za Serce” za wieloletnią pomoc i życzliwość okazywaną legnickiemu Oddziałowi TPD w działalności dla dobra dziecka otrzymało:

I.       Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne „Mercus” Sp. z o.o. w Polkowicach

Zarząd Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy przyznał medale „Pomocna Dłoń” młodym wolontariuszom z Radwanic:

1.      Martynie JOKIEL

2.      Weronice STECIĄG

3.      Annie GRZESIK

        Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitał dyrektor SCE w Radwanicach –  p. Andrzej Wieczorek. Gospodarze uroczystości : Izabela Jokiel i Marian Kobzda przytoczyli najważniejsze informacje na temat działalności TPD w Polsce oraz w gminie Radwanice. Następnie powitali przybyłych gości. Potem nastąpiło uroczyste wprowadzenie Pocztów Sztandarowych z Pocztem Oddziału Okręgowego TPD na czele.  Chór z Samorządowego Centrum Edukacji w Radwanicach wykonał piosenkę pt. „Niech mówią, że to nie jest miłość”. W dalszej kolejności przemówienie wygłosił prezes Zarządu Oddziału Okręgowego w Legnicy p. Kazimierz Pleśniak, po czym nastąpił moment dekoracji wyróżnionych. Oficjalną część Jubileuszu zakończyły przemówienia zaproszonych gości: ks. Bpa. Stefana Regmunta, posłów na Sejm RP – p. Ewy Drozd i p. Wojciecha Zubowskiego oraz starosty powiatu polkowickiego – p. Marka Tramś i skarbnika UG Radwanice – p. Anny Barylik. Pojawił się piękny tort,    a muzyczną dedykację dla wszystkich działaczy TPD wyśpiewała prezes Oddziału Gminnego TPD w Radwanicach – p. Izabela Jokiel.

Druga część spotkania to koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży. Prowadziły go nauczycielki z SCE w Radwanicach – p. Magdalena Zawada i p. Mieczysław Murak. Jako pierwsi wystąpili wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach (przedszkolaki, chór, zespół tańca ludowego). Następnie zaprezentowali się uczniowie SP w Buczynie, którzy przedstawili etiudę teatralną „Mamo, tato, czy macie dla mnie czas?”. Potem wystąpiły dzieci z SP nr 3 w Polkowicach (pokaz gimnastyki artystycznej, chór). Prezentacje zakończył taniec nowoczesny w wykonaniu dzieci – podopiecznych GOK-u              w Radwanicach. Wystąpiła również solistka Martyna Jokiel (piosenka „Pokonaj siebie”).

Po koncercie zaproszeni goście oraz dzieci udali się na poczęstunek.

Duży wkład w przygotowanie Jubileuszu włożyli pracownicy Samorządowego Centrum Edukacji w Radwanicach, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

 IMG_7552IMG_7557IMG_7558IMG_7587IMG_7561IMG_7570IMG_7573IMG_7599IMG_7583IMG_7592IMG_7542IMG_7549IMG_7886IMG_7916IMG_7827IMG_7919IMG_7944IMG_7878IMG_7814IMG_7823

 

 

W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym trwała akcja „Czysty Aniołek” ogłoszona przez Fundację „Piękne Anioły”. Koordynatorem działań było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radwanicach. Wychowankowie przedszkola i uczniowie przez miesiąc przynosili środki czystości. Zebrało się tego bardzo dużo. Na początku maja pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radwanicach odebrały zgromadzone środki. Zostaną one przekazane najuboższym rodzinom z terenu naszej gminy. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom oraz mieszkańcom, którzy otworzyli drzwi naszym wolontariuszkom i wsparli akcję.