Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z grudzień, 2013.

Archiwum z: grudzień, 2013

Od kilku lat radwanickie TPD uczestniczy w programie PEAD. PEAD to Europejski Program Pomocy Żywnościowej. Polscy przedsiębiorcy w ramach unijnych dotacji produkują artykuły spożywcze, które trafią do osób najbardziej potrzebujących.PEAD to największy program pomocy żywnościowej w Polsce i zarazem największy program Federacji Polskich Banków Żywności co do wielkości przekazywanej żywności. Dary dla naszych podopiecznych odbieramy z Banku Żywności w Jaworze. 19 grudnia 2013 r. wczesnym rankiem ekipa TPD z Radwanic wyruszyła do Jawora. Byli to przedstawiciele 3 kół: przy SP w Radwanicach, przy SP w Buczynie oraz przy SCE w Radwanicach. Tradycyjnie pojechaliśmy autobusem firmy JOKER. Tym razem przywieźliśmy dary dla ponad 300 podopiecznych. Wśród artykułów były: makaron, kasza, koncentrat pomidorowy, serek topiony, dżem, marchewka z groszkiem i danie gotowe. Dary zostały rozdane przed świętami.

Już po raz kolejny TPD organizuje akcję „Uśmiech pod Choinkę”. Polega ona na zbiórce artykułów spożywczych w radwanickich sklepach. Serdecznie dziękujemy p. prezes Krystynie Skrzypczak, p. Krystynie i Stanisławowi Niechwiadowiczom oraz p. Januszowi Loret za wsparcie naszej akcji. Z zebranych artykułów przygotujemy paczki dla podopiecznych TPD. Podarujmy innym radość na święta.

Serdecznie dziękujemy grupie „Bez Balastu”, a szczególnie p. Karolinie Chylareckiej, za przekazanie TPD artykułów zgromadzonych dzięki akcji przeprowadzonej poprzez Facebook. Udało się przygotować 5 wspaniałych paczek, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej gminy.