Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z październik, 2013.

Archiwum z: październik, 2013

23 października komisja konkursowa wyłoniła laureatów szkolnego etapu konkursu „Chrońmy przyrodę ojczystą”. W konkursie plastycznym wzięło udział 29 uczniów, a w konkursie fotograficznym 6 uczniów. Oto wyniki:

KONKURS  PLASTYCZNY

Kategoria klas I

I miejsce –Magdalena Ligocka

II miejsce – Marta Waligóra

                         Emilia Korupka

III miejsce – Maria Zawis

Wyróżnienie – Krzysztof Łojek

 Kategoria klas II

I miejsce – Anastazaja Budzińska

II miejsce – Mateusz Zymiak

 Kategoria klas III

I miejsce – Stanisław Steciąg

II miejsce – Katarzyna Adamska

III miejsce – Zuzanna Jamrozik

 Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Kinga Radecka

II miejsce – Julia Staszczyk

III miejsce – Karina Maciejewska

KONKURS  FOTOGRAFICZNY

 I miejsce – Kasjan Frankowski

II miejsce  – Szymon Kęska

III miejsce – Aleksandra Mikoś

Wyróżnienia: Igor Szulga

                      Mikołaj Kałużka

                      Julia Staszczyk

Wszystkie prace zostaną wysłane do Legnicy, gdzie wezmą udział w etapie regionalnym konkursu organizowanym przez oddział Okręgowy TPD w Legnicy.

 

 

W piękne niedzielne popołudnie 13 października na osiedlu Leśnym w Radwanicach  odbył się już po raz szósty „Bieg ku Pamięci Jana Pawła II”.  Przy obelisku Papieża – Polaka zgromadzili się wszyscy, którym bliska jest postać Jana Pawła II oraz idea aktywnego spędzania wolnego czasu, którą On propagował.

Ponadto uczestnicy spotkania mogli włączyć się w akcję pomocy małemu mieszkańcowi Głogowa – Jasiowi Walosowi, który cierpi na tibial hemimelię – wrodzony brak kości piszczelowej.

       Organizatorami imprezy był Gminny Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Radwanicach. Uczestników powitali członkowie Zarządu Oddziału Gminnego TPD-panie: Izabela Jokiel, Wioletta Rzepka, Jolanta Berger i Beata Orator oraz liderka GOW Radwanice – p. Barbara Kula. Następnie p. Marian Kobzda odczytał list  Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Stefana Regmunta skierowany do biegaczy, organizatorów i wszystkich, którzy wsparli to przedsięwzięcie. Otwarcia imprezy dokonali: p. Sabina Zawis – wójt Gminy Radwanice, p. Tadeusz Walkowiak – prezes Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, p. Kazimierz Pleśniak – prezes Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy oraz ks. Dariusz Siuda – proboszcz parafii w Łagoszowie Wielkim.

    W biegu wzięło ponad 200 zawodników, którzy startowali w 17 kategoriach – od malucha  po 50+. Koronnym dystansem była „Papieska Dziesiątka” czyli bieg na 10 km. W tym roku  pojawiły się 2 nowe kategorie: bieg w szpilkach oraz spacer seniora.

       Zdobywcy   I miejsc otrzymali puchary ufundowane i wręczane przez sponsorów, medale oraz dyplomy. Zwycięzcami głównego biegu zostali: pani Urszula Olejniczak oraz pan Mariusz Tokarczuk. Nagrody specjalne otrzymali również najmłodszy i najstarszy zawodnik.

      Zdobywcy II i III miejsc otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy, medale oraz drobne upominki.
Fundatorami nagród w tym roku byli: Poseł na Sejm RP – p. Wojciech Zubowski, Starostwo Powiatowe  w Polkowicach, Urząd Gminy Radwanice, Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”,  szefowie instytucji, firm i organizacji z terenu gminy oraz osoby prywatne. Wsparcia udzieliły również firmy spoza gminy: Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. oraz Viessman z siedzibą we Wrocławiu.

     Szczególnym uczestnikiem był mały Jaś, który  przybył na imprezę wraz  z rodzicami. Wszyscy wzięli udział w biegach. Jaś przemierzył dystans w wózku. Wierzymy, że dzięki pomocy życzliwych ludzi, będzie mógł nie tylko stanąć na własnych nogach, ale również postawić pierwsze kroki.
        Podczas zawodów  działała kawiarenka z ciepłymi napojami oraz domowymi wypiekami. Dochód został przeznaczony na cele  TPD, w tym na pomoc Jasiowi.

 Ponadto uczestnicy imprezy mogli delektować się kawą serwowaną dzięki uprzejmości firmy „Idee Kaffee”.

          Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali dzielni strażacy z jednostek OSP  w Radwanicach oraz w Łagoszowie Wielkim. W organizacji spotkania pomogli wolontariusze z Samorządowego Centrum Edukacji w Radwanicach oraz wolontariusze, którzy biorą udział w Programie Aktywności Lokalnej realizowanym przez Grupę Odnowy wsi Radwanice.

  Więcej zdjęć na stronie www.gok.radwanice.pl

vii-bieg-papieski-13-10-2013-r-058

bieg_papieski