Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z grudzień, 2012.

Archiwum z: grudzień, 2012

Wokół nas  nie brakuje ludzi o gorącym sercu. Przekonuję się o tym często, a ostatnio – tuż przed świętami. Zgłosiła się do mnie wspaniała kobieta, która zadeklarowała wsparcie finansowe na zakup obuwia i kurtek zimowych dla dzieci. Od razu przystąpiłam do działania. W ciągu kilku dni kupiłam buty dla chłopca i 2 piękne kurteczki dla dziewczynek z przedszkola. Za ten cudowny dar pragnę gorąco podziękować.

                                                                                                        Izabela Jokiel

                                                Prezes Oddziału Gminnego TPD w Radwanicach

Już po raz kolejny zwróciliśmy się do lokalnych właścicieli sklepów spożywczych  z prośbą o wsparcie akcji „Uśmiech pod Choinkę”. Akcja została przeprowadzona  w okresie przedświątecznym, a jej celem było zbieranie artykułów żywnościowych w specjalnie przygotowanych koszach lub pudełkach. Bez wahania do akcji włączyli się: p. Krystyna Skrzypczak – prezes GS „Samopomoc Chłopska” w Radwanicach, p. Krystyna i Stanisław Niechwiadowiczowie – właściciele sklepu „Plus” w Radwanicach oraz p. Janusz Loret – właściciel sklepu „Delikatesy” w Radwanicach. Mieszkańcy Radwanic nie pozostali obojętni i kosze zapełniały się po brzegi. Z artykułów przygotowaliśmy świąteczne paczki dla kilku rodzin.

Piękne jest to, że zawsze możemy liczyć na lokalnych przedsiębiorców i naszych mieszkańców. Dziękujemy.

17 grudnia podczas spotkań z rodzicami, które odbywały się w szkole, członkowie TPD zorganizowali świąteczny kiermasz. Na korytarzu pojawiło się stoisko z kartkami i stroikami wykonanymi podczas warsztatów. Sprzedażą zajęły się wspaniałe wolontariuszki z klasy VI b: Monika Kuminek  i Marcela Antosik. Celem przedsięwzięcia było zebranie pieniędzy na leczenie rocznego mieszkańca Radwanic – Teodora Leitana. Rodzice, którzy przybyli na spotkania z wychowawcami z chęcią włączyli się do akcji, kupując świąteczne dekoracje. Dziękujemy.

15 grudnia w Izbie Regionalnej szkoły podstawowej w Radwanicach odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Wzięli w nich udział chętni uczniowie z klasy VI b. Celem spotkania było wykonanie świątecznych dekoracji na kiermasz. Warsztaty prowadziły panie: Aneta Steciąg oraz Wioletta Rzepka. Uczestnicy wykonali najpierw kartki świąteczne. Potem przystąpili do trudniejszego zadania, jakim były stroiki. Pani Aneta pokazała ciekawy sposób, który polegał na wykonaniu dekoracji na bazie kawałka drewna. Powstały piękne i bardzo oryginalne dzieła. Po pracy był czas na rozmowę przy herbatce i ciastku.

W tym roku TPD w Radwanicach po raz kolejny organizuje zbiórkę żywności i innych artykułów na terenie naszych sklepów. Prosimy o włączenie się do akcji poprzez umieszczenie w oznakowanych koszach artykułów, z których przygotujemy świąteczne paczki dla najuboższych mieszkańców gminy Radwanice. Serdecznie dziękujemy pani Krystynie Skrzypczak – prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”          w Radwanicach, państwu Krystynie i Stanisławowi Niechwiadowiczom – właścicielom sklepu „Plus” w Radwanicach oraz panu Januszowi Loret – właścicielowi sklepu „Delikatesy” w Radwanicach za wsparcie naszej akcji. Akcja będzie trwała do 19 grudnia.

Podarujmy Dzieciom Usmiech pod Choinkę!!!

10 grudnia wczesnym rankiem udaliśmy się do Banku Żywności w Jaworze. Tutaj do naszego autobusu zapakowaliśmy półtora tony artykułów spożywczych. Zostaną one przekazane w okresie przedświątecznym prawie 300 podopiecznym TPD w Radwanicach. Mamy nadzieję, że dzięki temu ich święta będą choć odrobinę radośniejsze.

 

Tradycyjnie w grudniu TPD organizuje konkurs „Najpiękniejsza szopka”. W tegorocznej edycji wzięło udział 22 uczniów z klas I-VI.

03. grudnia szkolna komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Są to:

KATEGORIA KL. I-III

I miejsce – Martyna Kobiela

                    Konrad Urbańczyk

II miejsce – Zuzanna Jamrozik

III miejsce – Wiktoria Kowalska

Wyróżnienie – Blanka Waliszewska

                          Natalia Żyta

KATEGORIA  KL. IV-VI

I miejsce – Edyta Kulig

II miejsce – Oliwia Andrejczyn

III miejsce – Wiktoria Korościel

 W tym roku po raz pierwszy został zorganizowany również konkurs „Stroik świąteczny”. Uczestniczyło w nim 10 osób. Wyniki przedstawiają się następująco.

KATEGORIA KL. I-III

I miejsce – Stanisław Steciąg

II miejsce – Wiktoria Stefan

                     Oliwia Ludwisiak

III miejsce – Roksana Kowal

                      Karol Wojciechowski

Wyróżnienie – Wiktoria Kowalska

KATEGORIA  KL. IV-VI

 I miejsce – Emilia i Rozalia Rzepka

II miejsce – Amelia Grelińska

III miejsce – Julia Kozłowska

Wyróżnienie – Klaudia Łuczak

Nagrodzone w etapie szkolnym prace wezmą udział w etapie regionalnym, który odbędzie się w Legnicy. Gratulujemy zwycięzcom!

Lauretami konkursu regionalnego zostali: Konrad Urbańczyk, Stanisław Steciąg oraz Emilia i Rozalia Rzepka.

W grudniu pamięta o naszych podopiecznych Mikołaj, który odwiedza legnickie TPD. Tym razem dla podopiecznych 4 kół działających w gminie Radwanice przyniósł 25 paczek. Dziękujemy za pamięć!