Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z październik, 2012.

Archiwum z: październik, 2012

W piękne niedzielne popołudnie 21 października na osiedlu Leśnym w Radwnicach  odbył się już po raz piąty „Bieg ku pamięci Jana Pawła II”. Przy obelisku Papieża – Polaka zgromadzili się wszyscy, którym bliska jest postać Jana Pawła II oraz idea aktywnego spędzania wolnego czasu, którą On propagował.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Radwanicach oraz Parafia p/w Św. Michała Archanioła w Łagoszowie Wielkim. Otwarcia imprezy dokonał proboszcz parafii – ks. Dariusz Siuda i p. Sabina Zawis – wójt gminy Radwanice w towarzystwie organizatorów: Izabeli Jokiel i Wioletty Rzepka – przedstawicielek TPD oraz Pawła Steciąg – miłośnika biegania z Radwanic, który aktywnie włączył się w przygotowanie imprezy. Przywitano wszystkich, a szczególnie tych, którzy postanowili poświęcić Papieżowi – Polakowi swój wysiłek.

W biegu wzięło udział 129  uczestników, którzy startowali w 14 kategoriach – od malucha  po 50+. Ponadto odbył się również wyścig w kategorii nordic walking. W tym roku po raz pierwszy odbył się bieg na 10 km pod nazwą „Papieska Dziesiątka”. Zdobywcy   I miejsc otrzymali puchary ufundowane przez sponsorów, medale oraz dyplomy. Zwycięzcą głównego biegu został pan Józef Nadolny. Nagrodę specjalną otrzymał najstarszy uczestnik biegu.

Zdobywcy II i III miejsca otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
Fundatorami nagród w tym roku byli: Poseł na Sejm RP – Wojciech Zubowski, Starostwo Powiatowe  w Polkowicach, Urząd Gminy Radwanice, Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” oraz szefowie instytucji, firm i organizacji z terenu gminy.
Podczas zawodów  działała kawiarenka z ciepłymi napojami oraz domowymi wypiekami. Dochód został przeznaczony na cele  TPD.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali dzielni strażacy z jednostek OSP w Radwanicach oraz w Łagoszowie Wielkim.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy. Dostarczyła ona niezapomnianych przeżyć uczestnikom i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

     23 października odbył się szkolny etap konkursu plastycznego i fotograficznego organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci „Chrońmy przyrodę ojczystą”.    W konkursie wzięło udział 29 uczestników . Oto laureaci.

KONKURS  PLASTYCZNY

Kategoria klas I

I miejsce – Oliwia Żyta

II miejsce – Daria Fefczak

III miejsce – Oliwia Mila

Wyróżnienie – Laura Maciejewska

 Kategoria klas II-III

I miejsce – Mikołaj Kałużka

II miejsce – Karol Wojciechowski

III miejsce – Konrad Urbańczyk

Wyróżnienie – Zuzanna Jamrozik,

                         Marcel Śmietana

 Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Martyna Sikora

II miejsce – Oliwia Andrejczyn

III miejsce – Amelia Grelińska

Wyróżnienie – Kajetan Frankowski

 KONKURS  FOTOGRAFICZNY

 Kategoria klas I-III

I miejsce – Mikołaj Kałużka

                  Kasjan Frankowski

                  Szymon Kęska

Wyróżnienie – Julia Staszczyk

 Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Kajetan Frankowski

     Wszystkie prace zostały wysłane na etap regionalny konkursu organizowany przez Oddział Okręgowy TPD w Legnicy. Wyróżnienia zdobyły:

Klaudia Łuczak

Martyna Łaszewska.

Gratulujemy!!!