Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z grudzień, 2011.

Archiwum z: grudzień, 2011

11 uczniów Szkoły Podstawowej w Radwanicach wzięło udział w regionalnym etapie konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa” organizowanym przez Oddział Okręgowy TPD w Legnicy.  Szopek było  aż 150, ale nasze zostały dostrzeżone. Laureatami zostali: Mikołaj Drop – II miejsce, Antonina Niemczyk, Marcel Mazur, Emilia i Rozalia Rzepka – wyróżnienia  . Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród z udziałem m.in. Jego Ekscelencji ks. biskupa Marka Mendyka odbędzie się 20 grudnia  w sali widowiskowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy. Wystawa pokonkursowa zwycięskich prac będzie miała trzy lokalizacje: w witrynach Muzeum Miedzi w Legnicy; w siedzibie świetlic parafialnych: „Barka” przy Parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy oraz „Arka” przy Parafii Św. Jacka w Legnicy. Gratulujemy laureatom!

12 grudnia panie: Izabela Jokiel i Jolanta Berger udały się do siedziby Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy. I tym razem były tu przygotowane paczki dla dzieci z Radwanic. Prezes Kazimierz Pleśniak przekazał dla podopiecznych radwanickich kół TPD 20 paczek. Dziękujemy!

        Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez szopki. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Radwanicach wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. W tym roku w konkursie wzięło udział 10 uczniów.  Ich prace były bardzo ciekawe i  wykonane z różnorodnych materiałów.

        12 grudnia szkolna komisja konkursowa oceniła prace. Oto wyniki:

Kategoria klas I-III

I m. – Oliwia Andrejczyn

          Antonina Niemczyk

II m.  – Mateusz Hynek

             Marcel Śmietana

III m. – Marcel Mazur

             Gabriela Kukła

Kategoria klas IV-VI

I m. – Marta Niemasz

          Mikołaj Drop

II m.  – Emilia i Rozalia Rzepka

III m. – Wiktoria Fraczek

            Tego samego dnia  panie: Izabela Jokiel oraz Jolanta Berger  wyruszyły         z uczniowskimi cudami do Legnicy. Mamy nadzieję, że zostaną tam dostrzeżone, chociaż konkurencja jest olbrzymia. Uroczystość wręczenia nagród laureatom etapu regionalnego odbędzie się w drugiej dekadzie  grudnia.

Od 08. grudnia na terenie gminy Radwanice trwa akcja „Anioły są wśród nas”. Jej celem jest zbórka artykułów, z których zostaną przygotowane świąteczne paczki dla podopiecznych TPD. Prezes GS „Samopomoc Chłopska” p. Krystyna Skrzypczak, właściciele sklepu „Plus” p. Krystyna i Stanisław Niechwiadowicz, właściciel sklepu „Delikatesy” p. Janusz Loret, p. Wiesława Szumska umieścili w swoich placówkach handlowych specjalne kosze, do których można składać dary. Zachęcamy do włączenia się do akcji. Obudźmy w sobie Anioła!