Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z grudzień, 2010.

Archiwum z: grudzień, 2010

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez szopki. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Oddział    Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. 10 grudnia pani Izabela Jokiel oraz p. Marian Kobzda – członkowie TPD z Radwanic, pomimo zimowej aury, wyruszyli z uczniowskimi cudami do Legnicy. Prace wykonało 5 uczniów: Edyta Kulig, Filip Stadnik, Rozalia Rzepka, Amanda Herman i Klaudia Dąbrowska. Okazało się, że trzy spośród nich zachwyciły jurorów. Edyta Kulig zdobyła I miejsce, Amanda Herman – III, a Klaudia Dąbrowska –  wyróżnienie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 20 grudnia. Prace można oglądać na wystawie w Legnicy.

Tradycyjnie przed świętami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach odbywają się warsztaty bożonarodzeniowe, na które zapraszani są miejscowi artyści. W tym roku w organizację tych spotkań włączyło się Towarzystwo Przyjaciól Dzieci.

15 grudnia gościły u nas panie: Wioletta Rzepka i Beata Raś. Pani Wioletta uczyła dzieci wykonywania bożonarodzeniowych wianków, a pani Beata ozdób choinkowych z … makaronu.

16 grudnia swoje artystyczne tajemnice zdradziły nam panie: Grażyna Musiał, Dorota Kubicka oraz Aneta Steciąg. Pod okiem pani Grażyny młodzi regionaliści wykonywali z bibuły gałązki choinkowe oraz anioły z masy solnej. Pani Dorota, tych bardziej wytrwałych, zapoznała ze sztuką wyszywania. Pani Aneta wykonywała z dziećmi bombki techniką decoupage.

Prace, które powstały podczas zajęć zostały zaprezentowane na świątecznej wystawie.

6 grudnia do radwanickich dzieci przybył niezwykły gość – Mikołaj. Organizatorami spotkania byli: Urząd Gminy w Radwanicach, Gminny Oddział TPD oraz Parafialny Zespół Caritas. Już od wczesnych godzin popołudniowych dzieci przygotowywały się na tę wizytę. Przygotowywały ozdoby na choinkę, która pojawiła się w sali gimnastycznej ZS-P w Radwanicach. Potem była wesoła zabawa przy choince oraz nauka hasła na powitanie Mikołaja. Gdy przybył gość został gorąco przyjęty i przystąpił do rozdawania upominków wszystkim dzieciom. Podczas spotkania działała kawiarenka z domowymi wypiekami przygotowana przez panie z TPD w Radwanicach. Pozyskane środki zostały przekazane na organizację warsztatów bożonarodzeniowych.