Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z październik, 2010.

Archiwum z: październik, 2010

Już od kilku lat  uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach biorą udział w konkursach organizowanych przez Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Tradycyjnie w październiku wykonali prace plastyczne i fotograficzne na konkurs „Chrońmy przyrodę ojczystą”. Były to niezwykłe dzieła przedstawiające piękne zakątki naszego regionu, z których uroku często nie zdają sobie sprawy nawet sami mieszkańcy. Warto było podjąć ten trud, bo został doceniony przez szacowne jury. Marta Niemasz i Kacper Duszeńko –  uczniowie klasy V – zdobyli wyróżnienia w kategorii prac plastycznych, natomiast Oliwia Andrejczyn – uczennica klasy II – wyróżnienie w kategorii prac fotograficznych.

Uroczystości  wręczenia nagród odbyły się 28 października (konkurs plastyczny) oraz 10 grudnia (konkurs fotograficzny) w Legnicy. Był na nich Kacper z rodzicami. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

W piękne niedzielne popołudnie 17 października na osiedlu Leśnym w Radwnicach  odbył się już po raz czwarty Bieg ku pamięci Jana Pawła. Przy obelisku Papieża – Polaka zgromadzili się wszyscy, którzy chcieli uczcić 32 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Organizatorami imprezy byli: Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Łagoszowie Wielkim oraz Gminny Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Radwanicach. Otwarcia imprezy dokonał proboszcz parafii Łagoszów Wielki – ks. Józef Popiel w towarzystwie organizatorów: Izabeli Jokiel – prezesa Oddziału Gminnego TPD
w Radwanicach oraz Krzysztofa Mystka – prezesa Parafialnego Zespołu Caritas.  Przywitano wszystkich, a szczególnie tych, którzy postanowili poświęcić Papieżowi – Polakowi swój wysiłek.
W biegu wzięło udział 115 uczestników, którzy startowali w 14 kategoriach – od niemowlaka po 50+. Ponadto odbył się również wyścig w kategorii nordic walking. Zdobywcy I miejsc otrzymali puchary ufundowane przez sponsorów, medale oraz dyplomy. Oto lista najlepszych:

 • maluch – Jakub Fink
 • przedszkolak młodszy – Sebastian Korościel
 • przedszkolak starszy – Natalia Zaorska i Aleksander Suchodolski
 • klasy I-II – Klaudia Kusiak i Mateusz Zaorski
 • klasy III-IV – Alicja Bień i Kajetan Frankowski
 • klasy V-VI – Natalia Mazur i Damian Bruszewski
 • gimnazjalista – Weronika Waśkiw i Jacek Tyczyński
 • młodzież ponadgimnazjalna – Katarzyna Włodarczyk i Jarosław Bartosz
 • dorośli 20-29 lat – Marcin Stróżyński
 • 30-39 lat – Grażyna Tołoczko-Woźniak i Roman Waligóra
 • 40-49 lat – Regina Ratka i Krzysztof Jeleń
 • 50 +: Jerzy Dąbrowski
  nornic walking – Jacek Tyczyński

Nagrodę specjalną otrzymał najstarszy uczestnik biegu – Julian Kasperski.
Fundatorami nagród w tym roku byli: Starostwo Powiatowe  w Polkowicach, Urząd Gminy Radwanice, przewodnicząca RG Radwanice – Maria Sadowska, Viessmann, Sitech sp. z o.o. w Polkowicach, GS „Samopomoc Chłopska” w Radwanicach oraz szefowie instytucji, firm i organizacji z terenu gminy.
 Podczas zawodów  działała kawiarenka z ciepłymi napojami oraz domowymi wypiekami. Dochód został przeznaczony na cele PZ Caritas oraz TPD. Drugim punktem uroczystości było spotkanie modlitewne prowadzone przez proboszcza ks. Józefa Popiela oraz panie z Róż Różańcowych. Następnie wójt Gminy Radwanice Sabina Zawis w towarzystwie przewodniczącej RG Radwanice – Marii Sadowskiej oraz prezesa PZ Caritas  – Krzysztofa Mystka zapalili znicz pod obeliskiem Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy. Dostarczyła ona niezapomnianych przeżyć uczestnikom i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z imprezy: