Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z czerwiec, 2010.

Archiwum z: czerwiec, 2010

22 czerwca w Klubie Nauczyciela w Legnicy odbyło się uroczyste Podsumowanie Działalności Kół Przyjaciół Dzieci w roku szkolnym 2009/2010. Na uroczystość zaproszono przewodniczących najaktywniejszych kół TPD z Oddziału Miejskiego i całego Oddziału Okręgowego oraz dyrektorów szkół i placówek przy których działają te koła oraz przedstawiciele uczniów. Obecni byli również sponsorzy i przedstawiciele władz samorządowych.

Wręczono odznaki “Zasłużony dla TPD” i “Przyjaciel Dziecka” oraz statuetki za działalność w różnych dziedzinach.

Podsumowanie Konkursu na Najaktywniejsze Koło TPD w Oddziale Okręgowym w roku szkolnym 2009/2010

Kategoria PRZEDSZKOLA, SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA
I miejsce – SP Bieniowice
II miejsce – SP Bartoszów
III miejsce – SP Rosochata
IV miejsce – SP nr 1 Polkowice
(ex aequo) SP Zaborów
(ex aequo) SP Radwanice
V miejsce – Zespół Szkół Integracyjnych Lubin
VI miejsce – Gimnazjum w Spalonej
(ex aequo) SP nr 3 Polkowice

Po raz kolejny znaleźliśmy się wśród laureatów Konkursu. Koło działające przy SP w Radwanicach (przew. p. Jolanta Berger) zajęło IV miejsce.

1 czerwca w legnickim Parku odbyły się miejskie obchody Dnia Dziecka pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Organizatorami Wielkiego Festynu Rekreacyjnego był Oddział Miejski i Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy wraz z Komendą Miejską Policji i Młodzieżowym Centrum Kultury.

Oprócz wielu niespodzianek dla dzieci, gier, zabaw, konkursów z nagrodami, występów zespołów dziecięcych był podniosły moment uhonorowania tych osób, które działają dla dobra dzieci.

W imprezie wzięło udział około 1000 dzieci z miasta Legnicy i subregionu legnickiego. Po raz pierwszy w festynie uczestniczyły dzieci z gminy Radwanice. Ich udział był możliwy dzięki wsparciu władz gminnych, które zapewniły środek transportu.

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz młodzież z Samorządowego Centrum Edukacji w Radwanicach zaprezentowali program artystyczny, który zawierał m.in. pokaz tańca nowoczesnego i ludowego oraz występy chóru i solistów.

Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnej grochówki, kiełbasek, słodyczy, ciast i napoi oraz uczestniczyć w pokazach prezentowanych przez policję, straż pożarną, służbę celną i harcerzy.

Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia wizyta naszych podopiecznych w Legnicy z okazji Dnia dziecka.