Archiwum

Aktualnie przeglądasz archiwa z maj, 2009.

Archiwum z: maj, 2009

W słoneczny lipcowy dzień, pomimo trwających już wakacji, wolontariusze TPD  udali się do Banku Żywności w Jaworze.  Ponownie wsparła nas swoją pomocą wójt gminy Radwanice p. Sabina Zawis, która zagwarantowała środek transportu. Humory nam dopisywały, bo prezes Banku Żywności w Jaworze pan Jan Pacak zapewnił telefonicznie, że magazyny są załadowane. Rzeczywiście tak było. Autobus, którym pojechaliśmy szybko wypełnił się po brzegi. Aż miło było wracać z takim transportem. W Radwanicach z uśmiechami i rękami chętnymi do pomocy przywitali na pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie złożyliśmy część darów oraz pracownicy Samorządowego Centrum Edukacji, którzy z ochotą przystąpili do rozładowywania darów dla podopiecznych swojego koła. Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie Burzyńskiej – kierownikowi Biblioteki, która udostępniła nam lokal oraz zaangażowała się w przygotowanie paczek żywnościowych. I znów potwierdził się fakt, że mamy mnóstwo przyjaciół.

Od początku roku szkolnego 2008/2009 staraliśmy się o utworzenie Koła TPD przy Samorządowym Centrum Edukacji w Radwanicach. Najpierw uzyskaliśmy zgodę Rady Pedagogicznej na włączenie się w działania tej organizacji. Przewodniczącą koła została sama pani dyrektor SCE – Anna Stańczak, która od zawsze zajmowała się działalnością charytatywną. Następnie wysłaliśmy pisma do Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy z prośbą o włączenie Koła do stowarzyszenia. I udało się. 11 lutego otrzymaliśmy odpowiedź potwierdzającą  przyjęcie. Plany pracy Koła są bardzo ambitne. Życzymy powodzenia w ich realizacji.

Przez cały rok szkolny 2008/2009 uczniowie ze szkól z terenu gminy Radwanice biorą udział w konkursach organizowanych przez TPD. Już odbyły się konkursy:
– „Chrońmy przyrodę ojczystą”,
– „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”,
– „Moja mała Ojczyzna”.
Aktualnie młodzi poeci tworzą wiersze na konkurs „Iskierka Radości”.

Włączyliśmy się w akcję organizowana przez firmę „Lipton”. Uczniowie z radwanickich szkół zbierają etykietki z saszetek herbaty. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać 8 kg. Dzięki temu osoba niepełnosprawna otrzyma wózek inwalidzki.

Tradycyjnie podczas Święta Radwanickich Słoni, które odbyło się 2 maja, zorganizowaliśmy loterię fantową. Przygotowaliśmy ponad 200 losów, z których każdy był pełny. Część fantów zakupiliśmy z własnych środków, jednak większość ofiarowali sponsorzy. Główną nagrodę ufundowali p. Wioletta i Wiesław Rzepkowie  – właściciele firmy „HYDROMONT”. Nagrody druga i trzecią (gofrownica i czajnik) zakupiliśmy dzięki ofiarności p. Małgorzaty Pyzińskiej – Bargieł – kierownika radwanickiego Ośrodka Zdrowia. Ponadto przedmioty na loterię przekazali p. Zbigniew i Anna Bąbolowie, p. Katarzyna i Krystian Frankowscy. Słodkie niespodzianki dla dzieci występujących podczas festynu ufundowali właściciele sklepu „Plus” w Radwanicach – p. Stanisław i Krystyna Niechwiadowiczowie. Losowanie głównych nagród odbyło się na scenie. Rowerem odjechała p. Małgorzata Antosik – mieszkanka Radwanic. Gratulujemy!
Zebrane środki pieniężne przekażemy na dofinansowanie wycieczek, na które wyjeżdżają uczniowie naszych szkół.